Konsultacja dietetyczna w domu

Wychodząc od dietetyka po pierwszej konsultacji dietetycznej wydaje nam się często, że zastosowanie rad, które otrzymaliśmy, nie będzie niczym trudnym. Jednak praktyka mówi co innego. Naukowcy zauważyli, że zmiana jednego nawyku na raz udaje się u 80% osób. Próba zmiany dwóch nawyków na raz udają się już tylko u 30% klientów. Podstawą dla zaistnienia zmiany jest odpowiednio zorganizowane otoczenie, promujące zmianę, do której dążymy. Odpowiedzią na to jest konsultacja dietetyczna w domu klienta.

Konsultacja dietetyczna w domu

Szczegóły mają znaczenie. W przypadku zmian dietetycznych, ważne jest między innymi:

  • jak przechowujemy jedzenie,
  • jak mamy zorganizowaną lodówkę
  • jakie produkty spożywcze mamy w domu
  • na jakich talerzach jemy
  • co robimy w trakcie jedzenia

Dzięki usłudze Konsultacja dietetyczna w domu nauczysz się takiego organizowania swojego środowiska, aby wspierało ono osiągnięcie Twoich celów. Poznasz prawidła poprawnego przechowywania pożywienia oraz sposoby zaaranżowania wnętrza lodówki tak, aby wspierać zdrowe i smaczne odżywianie. Nauczysz się, jak przy pomocy kilku prostych zmian promować odchudzanie i podejmowanie dobrych wyborów żywieniowych u siebie i swojej rodziny.

Zobaczymy jakie produkty spożywcze masz w domu. Jeśli produkt nie jest idealny dla osiągnięcia twoich celów, nie musisz go wyrzucać. Podsunę pomysły jego zastosowania.

Przeanalizujemy jak zorganizowana jest sama kuchnia, by można było szybko przygotować odpowiedni posiłek, w tym posiłki na kilka dni do przodu.

Nawet talerze, na jakich podajemy jedzenie, mają wpływ na to, ile zjadamy. Wystarczy pewna prosta zmiana, aby w naturalny sposób spowodować odchudzanie nie tylko u siebie, ale również u innych domowników.

Lodówka powinna mieć określone strefy, dzięki którym cała twoja rodzina uniknie np. zarażenia się pasożytami.

Odpowiednie ułożenie jedzenia w lodówce pozwoli również na jego dłuższe przechowywanie. To nie tylko unikanie zagrożeń w postaci zatrucia pokarmowego, ale także spora oszczędność pieniędzy.

Konsultacja dietetyczna w domu to nie jest jednak żadna rewolucja. Po prostu przyjrzymy sie twojemu otoczeniu w taki sposób, aby promowało zmianę, do której dążysz.

Przejdź do cennika usług.