Kim jestem

Nazywam się Anna Borszewska i pochodzę z Iławy, pięknego warmijskiego miasteczka, położonego na brzegu najdłuższego jeziora w Polsce. Właśnie w Iławie zaraziłam się pasją zdrowego odżywiania, którą zaszczepiła mi babcia. Pamiętam jej małą kuchnię pełną aromatów przypraw. Gotowała pyszności, a później opowiadała o ziołach, które parzyła. Nie była żadną znachorką, o roślinach leczniczych dowiadywała się od swojego lekarza „starej daty”. Dzięki tym rozmowom, nieświadomie zafascynowała mnie medycyną naturalną, którą zgłębiam do dzisiaj.

To właśnie na Północy dojrzewało moje zainteresowanie zdrowym stylem życia. W malowniczym Olsztynie skończyłam studia magisterskie z historii o specjalności nauczycielskiej. Lubię i potrafię pracować z drugim człowiekiem.

Chociaż Warmia jest pięknym miejscem, przeniosłam się na Śląsk i to tam skończyłam swoje drugie studia: Dietetykę w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Moja edukacja dietetyczna nie skończyła się jednak wraz z opuszczeniem murów uczelni. Ciągle się kształcę, śledzę fachową literaturę i analizuję badania dotyczące odżywiania.

Odkąd pamiętam, zawsze pracowałam z ludźmi, przekazując im wiedzę o zdrowym odżywianiu i pomagając im przekuć ją w realne rezultaty. Moim podopiecznym powtarzam: nie sugeruj się moją dietą, Ty jesteś niepowtarzalny. Masz inne potrzeby, możliwości i ograniczenia. Jesteś w innym momencie swojego życia. Twoja dieta idealna jest inna niż moja. Mogę pomóc Ci ją odnaleźć, mogę Cię jej nauczyć.

Wiem, że masz mało czasu. Taki świat sobie zbudowaliśmy, często nieświadomie. Jesteśmy wiecznie zabiegani, wszystko zawsze robimy na ostatnią chwilę. Gdy zaczęłam zastanawiać się nad tym, w jakim świecie ja sama chciałabym żyć, zrozumiałam, że marzę o świecie, który jest zdrowy, piękny i w którym ludzie mogą sobie ufać. Taki świat postanowiłam świadomie tworzyć dla siebie i moich bliskich.

Dietetyka jest narzędziem, dzięki któremu mogę pomagać sobie i innym. Podejmując codzienne decyzje żywieniowe, budujemy swoje ciało i umysł. Podejmując decyzje żywieniowe za członków swojej rodziny, bierzemy odpowiedzialność za ich zdrowie i samopoczucie, a pośrednio – za całe otoczenie, w jakim żyją.

Zdrowe odżywanie wcale nie musi być dla Ciebie pasją, jak dla mnie. Być może chcesz po prostu schudnąć, albo czujesz, że z roku na rok masz coraz mniej energii? Noc po nocy śpisz coraz gorzej i łapią Cię infekcje? A może trapią Cię choroby dietozależne lub takie, w których odpowiednie wybory żywieniowe są bardzo ważne? Męczą Cię cukrzyca, otyłość, nadciśnienie, miażdżyca, celiakia, albo nawet zaburzenia koncentracji czy depresja? To wszystko związane jest z odpowiednim odżywianiem i stylem życia. Nie musisz być dietetykiem, nie musisz się na tym świetnie znać, jednak prawda jest taka, że odpowiednie odżywianie i zmiana szkodliwych nawyków pomoże Ci poradzić sobie z trudnościami. Planujesz dziecko, albo już jesteś w ciąży i od strony żywieniowej chcesz wszystko dopiąć na ostatni guzik? Zdaj się na pomoc doświadczonego dietetyka.

Współpracuję z trenerem personalnym oraz instruktorem rekreacji ruchowej, Tomaszem Przewoźnikiem. Najbardziej skutecznym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej i zmianę kompozycji składu ciała jest połączenie treningu oraz odpowiedniej diety.

Umów się na konsultację

Zadzwoń – 579636544

Anna Borszewska